Karate Tradycyjne

KLUB KARATE DRAGO SFERA ŁÓDŹ

O karate …

Karate to tradycyjna i piękna sztuka samoobrony bez broni. Trening daje możliwości doskonalenia się nie tylko pod względem fizycznym, odgrywa bowiem istotne znaczenie w kształtowaniu charakteru. Psychologowie dziecięcy zgodnie twierdzą, że karate to przede wszystkim katalizator kształtowania u ćwiczących pewności siebie, stanowczości, opanowania i koncentracji, a więc sposób na wychowanie a nie tylko nauka samoobrony.

Etykieta i zasady DOJO czyli swoisty kodeks moralny wskazują wartości, jakimi karateka powinien się kierować w życiu: poszanowanie starszych, pokora, unikanie gwałtowności. Lekarze sportowi klasyfikują karate na pierwszym miejscu wśród sportów (obok pływania) mających najlepszy wpływa na harmonijny rozwój organizmu 

 
Definicja Karate Tradycyjnego…

„Zwycięstwo samo w sobie nie jest w karate tradycyjnym celem sotatecznym. Karate Tradycyjne jest sztuką samoobrony, która wykorzystuje wyłącznie i w najbardziej skuteczny sposób ciało ludzkie. Znajdują w nim zastosowanie głownie techniki bloków, ciosów, uderzeń i kopnięć, w połączeniu z innymi powiązanymi ruchami.”

(Statut ITKF, Artykoł 1, Ustęp1.3)

 

 

Heian Shodan

Heian Nidan 

Heian Sandan

Heian Yodan

Heian Godan

O Klubie…

Klub Karate Drago Sfera Łódź założony został w styczniu 2012 roku.  Jesteśmy zrzeszeni w PZKT – Polskim Związku Karate Tradycyjnego oraz OZKT – Okręgowym Związku Karate Tradycyjnego. W naszym klubie prowadzimy zajęcia na wszystkich poziomach nauczania, od początkujących do zaawasnowanych. Dla dzieci młodzieży i dorosłych dla osób powracających do karate po latach. Treningi prowadzone są pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów, praktyków karate, którzy jako zawodnicy zdobywali medale na zawodach rangi Mistrzostw Polski i Turniejów Międzynarodowych.

Wiedza i umiejętności trenerskie sprawiają, że na naszych zajęciach każdy znajdzie coś dla siebie, od czystej rekreacji po kompletny trening sportowy.

DOJO…

Trenujemy na matach  TATAMI. Posiadamy profesjonalny sprzęt do prowadzenia zajęć, Worki, Makiwary, Tarcze. Pełen osprzęt do treningu motorycznego, piłki lekarskie, slam ball, kettle, TRX, Tubbingi, sztangi, PowerRope i wiele innych. .

OSIĄGNIĘCIA…

Nasi zawodnicy i zawodniczki regularnie uczestniczą w turniejach Okręgowej Ligi Karate Tradycyjnego, Turniejach rangi Mistrzostw Łodzi i województwa łódzkiego. Pucharach Polski i Mistrzostwach Polski. Pucharach i Mistrzostwach Europy i Świata, gdzie sięgają po najwyższe laury. W Klubie Drago Sfera Łódź ćwiczą zawodniczki Kadry Narodowej w kategorii juniorów. 

GRAFIK ZAJĘĆ 

DOJO – SP 142 ul. Łupkowa 6

PONIEDZIAŁEK

 

GR.”O” 16:40-17:25

 

GR. 9-8 kyu 17:25-18:25

 

GR. 7-6 kyu 18:25-19:25

 

GR. 5kyu-1Dan 19:25 – 20:25

 

CZWARTEK

 

GR.”O” 16:40-17:25

 

GR. 9-8 kyu 17:25-18:25

 

GR. 7-6 kyu 18:25-19:25

 

GR. 5kyu-1Dan 19:25 – 20:25

SOBOTA

 

KADRA KLUBU